Jiří Vacík, několikanásobný vítěz závodů Predator Race, mimo jiné také posledního závodu Predator Race Masakr Obora (Plzeň), vyzkoušel obuv ICEBUG ZEAL olx. Jak se mu běželo?

Recenze:

Mám za sebou další extrémní závody u Plzně v Oboře obutý do boty IceBug ZEAL olx.

Nechci to říkat úplně otevřeně, ale myslím si, že tyhle boty pomáhají vyhrávat závody. Pokud jsem psal o modelu ZEAL RB9X že jsou dobré, stabilní a tak, tak nevím, jak mám popsat tuto botu.

Úplně neuvěřitelnou výhodou od těch předchozích jsou kovové hřeby, které fungují i při sebemenším přenesení váhy na nohu. Nicméně jejich výhoda je i jejich nevýhoda. Je to bota, která je cílená na ty nejtěžší podmínky a tam kde se mají hřeby do čeho zabodnout. Zvládají tvrdší dřevo i říční koryta plná kamenů. Bota je na podrážce velice tuhá a při neúplném došlapu vám boty poskytnou oporu. Dokonce jsem s ní lámal silnější větve bez jakéhokoliv pocitu, že mě něco zabolelo. Při celém závodě mi neujela noha a ani jsem nikde nesklouzl. Dokonce jsem byl až tak překvapen, jak bota drží, že jsem jednu překážku nedal, protože jsem se koukal pod nohy, jak je to možné. Vtipná situace.

DSC_0045 DSC_0046

Avšak bota zvládne i drobné přeběhy po asfaltu. Noha celkem drží, ale kolíky cvakají a je trochu větší pravděpodobnost, že vám to v zatáčce ujede. Ale kdo by tahal takovou botu na asfalt. Nicméně když je to jen přeběh přes silnici, nemusíte mít strach, že si botu zničíte nebo že musíte našlapovat, jak na ledu. Polňačky a zpevněné cesty v lesích bota zvládá velice efektivně.

Celková tuhost boty je celkem fajn, ale nedokáže se tak efektivně přizpůsobit noze. Bota tím vytváří takový krunýř. Ten se pak hodí v těžších místech, když zapadne noha. Barevnost řešit nebudu, protože tam, kde běhám já, je všechno hnědé a bota po chvilce vypadá jak holinka. Ale je perfektně omyvatelná. Do pračky jsem si ji ještě netroufl dát, ale pod sprchou to jde.

zeal-olx3-box1zeal-olx-box-icon

Jinak bota má super vázání. Tkaničky krásně drží zavázané a pevné. Nepovolují se a drží.

Zase drobné info pro závodníky, který běhají Predator race. Zdolávání šikmin, vln a všeho dřevěného je hračkou. Na vlnu si člověk dojde a šikminy zdoláte tak, že se v běhu ani nezpomalíte. Prostě to vyběhnete a nepotřebujete ani lano. Neuvěřitelná opora v těchto překážkách.

DSC_0131 DSC_0134

 

Shrnutí. Botu jsem použil zatím 3x. Třikrát v závodě, který jsem vyhrál. Je to bota pro vítěze! Je to specifická bota a je nutné se pořádně rozmyslet, kdy ji použijete. Pokud se trefíte, tak vás posune o pár příček výš. Je to bota, na kterou nemusíte být hodný. Bota snese i brutálnější zacházení. Myslím tím na trati. Nemusíte se bát, že si ji při tvrdším terénu zničíte.

Mě posloužila výborně a hodnocení v procentech je asi 95%. (jsem zvědav co bude dál. Začal jsem hodnotit boty hodně vysoko) :)

Přeji všem krásné dny a uvidíme se na startu.

Jirka

Koupit obuv Icebug ZEAL olx

V dámském provedení zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *