Michal Piloušek, několikanásobný úspěšný účastník SP XTERRA, otestoval obuv ICEBUG Zeal RB9X. Jak si vedla? Dle Michala “Je vidět, že lidé, kteří stojí za novinkou na běžeckém trhu, mají za sebou bohaté zkušenosti s výrobou outdoorové obuvi do nejtěžších terénů.”. Více v recenzi..

michal-pilousek michal-pilousek2cb

Testu modelu Zeal RB9X

Značku Icebug jsem, přiznám se, vůbec neznal. Když jsem poprvé boty uviděl na internetu, zapůsobily na mě jednoduchým designem a severskou precizností. Je vidět, že lidé, kteří stojí za novinkou na běžeckém trhu, mají za sebou bohaté zkušenosti s výrobou outdoorové obuvi do nejtěžších terénů. K testu jsem na konec dostal model Zeal RB9X, který bych si upřímně i sám vybral. Bota je určená do terénu a pro závodní použití. Když jsem jí vybalil z krabice, překvapila mě nízkou podrážkou, a tím způsobenou lehkostí. Materiály použité na svršku jsou proti zbytku běžeckých bot robustní a působí odolným dojmem. Podrážka je ale ze všeho nejzajímavější. Malé gumové špuntíky pokrývají většinu plochy. Na středu pod klenbou je doplňuje hrubý černý vzorek. Nejdřív jsem si myslel, že běh po asfaltu bude v těchto botách nepříjemný, ale hned na prvním tréninku jsem se přesvědčil o opaku.

zeal  zeal3

Po vyběhnutí jsem si ještě trošku uvolnil tkaničky. Icebug totiž používá poměrně elastické, které výborně obepnou chodidlo. Vzhledem k určení bot pro těžký terén bylo pochopitelné, že celá bota poměrně hodně fixuje nohu. Musel jsem si zvyknout na lehký tlak okolo kotníků, ale boty se po několika trénincích „vyšlápnuly“. Po asfaltu jsem sice neběžel tak hladce jako v silničních modelech, ale pro přesun do lesa to je naprosto dostačující. Při vběhu na jehličnatou pěšinku mě naprosto překvapuje trakce bot. I když bylo zrovna po dešti, tak se boty na směsi bláta a jehličí téměř nesmýkaly. Pokračoval jsem na kamenitou stezku po hřebenu hory a znovu mě dostala jistota, s jakou boty držely. Pochopil jsem i k čemu slouží černá drsná plocha pod klenbou. Ta zajišťuje, abyste nepodjeli, když zrovna přelézáte strom nebo balancujete na kamenech. Po asi půl hodince běhu mi přišlo, že boty nelimitují mě, ale spíše moje hlava není zvyklá tolik důvěřovat botám. Zkouším tedy přitlačit v seběhu a opravdu tahle bota dovolí víc než klasické „polokrosové“ botky. Výborně si také poradila s během ve svahu, opravdu nikdy jsem necítil takovou jistotu v podrážce. Abych Zealy prověřil i v dlouhodobějším použití vzal jsem si je na horskou túru. I zde se perfektně osvědčily, i když klasickým pohorám se komfortem rovnat nemohou, tak trakce byla téměř srovnatelná a noha se zdaleka tolik nepotila.

zeal5zeal2

Zeal je bota, která se perfektně hodí na všechny druhy terénních běhů, od přespoláků až po extrémy typu Xterra, Sparta race a jiné. Pro triatlonisty je příjemným benefitem poměrně velký vstupní otvor, takže se bota velmi rychle nazuje. Navíc nemá žádné vložky, takže se nemá co rolovat a vnitřek je i pro bosou nohu velmi příjemný. Ideálně se hodí na běhy kratší, ale intenzivnější. Pokud hledáte botu právě na trasu Xterra Czech v Prachaticích, Icebug Zeal může být zajímavou volbou!

Koupit obuv Icebug Zeal >

ICEBUG je jedním z partnerů závodů Xterra Czech

XTERRA je nejpůsobivější výzvou pro každého závodníka. Běžecká část vede v kopcovitém přírodním terénu s extrémními výběhy a seběhy.

XTERRA vznikla v roce 1996 v surferském ráji na Havajských ostrovech jako kombinace triatlonu a horského kola. Využila popularitu a oblibu triatlonu jako nejmasovějšího multisportu na světě a horského kola jako fenoménu s možným celoročním užíváním.

Zdroj: Xterra.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *